Keramická dlažba - široký výběr. Níže najdete keramickou dlažbu nejrůznějších barev a textur, velikostí a designu. Převážnou většinu námi nabízené dlažby si můžete prohlédnout v našem obchodě (showroomu).
Dlažba Porcelanosa
Dlažba s imitací kamene
Dlažba s imitací kovu
Dlažby s imitací dřeva
Dlažba
V současné moderní času stavební materiály umožňují klientu použití keramických obkladů a dlažby nejen na podlaze a stěnách či dokonce stropech. Keramické výrobky všechnych typu včetně keramických dlaždic a obkládaček jsou směsí hlíny, písku a dalších přírodních materiálů. Po vhodné úpravě se formují lisováním nebo tažením a pak se vypalují při vysokých teplotách od 1000°C do 1250°C (v závislosti na druhu). Z technického pohledu terminologii se obklady a dlažby jsou stejny. Pro obě skupiny se používá termín keramický obkladový prvek, přičemž jejich parametry předurčují použití pro dlažbu nebo obklad. Všechny keramické materiály jsou tvrdé, odolné proti oděru, hygienické, snadno čistitelné a nehořlavé. Jsou pevné (neohýbají se a nedeformují), ale křehké. Jde o dokončovací stavební materiál, který musí splňovat funkci technickou (tj. zabezpečovat průběh určitých činností v daném prostoru, odolávat vnějším vlivům, aniž by se rozbil nebo zkazil) a estetickou (být v harmonickém souladu s prostředím a představou uživatele).
V této kategorii naleznete široký výběr obkladů různých barev, struktury, formátů a designu. Velkým trendem dnešní doby je kombinace obkladů a mozaiky. Při výrobě keramických obkladů a dlažeb v továrnách PORCELANOSA Grupo jsou používány nejnovější technologie, které umožňují návrhářům realizovat kreativní nápady ve směru imitace pravého kámene jako je onyx, mramor, pískovec, křemenec nebo vápenec. Novinkou jsou keramické obklady s imitací kovu a sklo. Poslední zvláštní série keramických obkladů CRYSTAL vytváří dojem skleněného povrchu. Výroba těchto keramických obkladů v továrně Venis je ve světě jedinečná.
Teplo a pohodlí do vaší koupelny prináší keramické obklady imitujicí tapety a dřevo. Řada PAR-KER s přechodem ze světlých do tmavých barevných tónů umožňuje vytvořit designový efekt přírodního materiálu, keramický povlak je mnohem odolnějši vůči opotřebení a nevyžaduje žádnou zvláštní péči jako dřevo.
Lesklá dlažba
Lesklá dlažba má povrch pokrytý vrstvou barevného skla (glazury), která jim dává důležité estetické rysy (barva, lesk, odstín, dekor apod.) i technologické vlastnosti (tvrdost apod.). Vypalovány mohou být jednou (střep společně s glazurou), dvakrát (glazované na již vypálený střep), příp. třikrát (při nanášení speciálních dekorací na již vypálenou glazuru). Povrch dlažby může být lesklý, pololesklý, polomatný nebo matný.
Matná dlažba
Matná dlažba je jednolitá v celé tloušťce. Mohou být broušeny nebo leštěny.
Dlažba může mít porézní (nasákavý) nebo kompaktní (nenasákavý) podklad (střep). Kompaktní, nenasákavý střep se svými vlastnostmi blíží porcelánu, zvláště u tzv. slinuté dlažby. Porézní střep je charakteristický přítomností pórů, které jsou na sebe různě napojeny. Čím je podklad poréznější, tím je větší absorpce vody, což je důležitá charakteristika každého typu slinuté dlažby. Souvisí s ní řada dalších vlastností stavební keramiky.
Druhy dlaždic
Dlažba může být lisovaná nebo tažená. Lisovaná dlažba vzniká z jemných granulí, jež se tvarují v lisu působením vysokého tlaku. Tažená dlažba se dělá ze suroviny v podobě těsta, jemuž se vtiskuje tvar protlačováním přes příslušné tvarované ústí speciálního lisu.
Dlažba míva různé tvary a rozměry (tj. formáty). Nejčastěji to bývají čtverce nebo obdélníky, existují také šestihrany či osmihrany. Dlažba s plochou menší než 90 mm2 je označováná jako mozaika. Největší standardně vyráběné keramické dlažby mají délku strany 60 cm, speciální výrobky 90 až 120 cm. K dlažbě se nabízí řada doplňkových prvků, jako jsou schodové tvarovky, sokly a různé dekorační listelly. Obklady se doplňují různými tvary a typy bordur a listel.
Přírodní materiály
Dneska se často použivaji kombinace keramické obkladové prvky s přírodními materiály. To muže byt jak se samostatnými dekoračními prvky (listello, botone), tak i v kombinaci keramika/pravý kámen. Cil toho záměre v tom aby se přírodní materiál odlišoval od keramiky, a zároveň může obnášet i některé drobné charakteristické rysy, které se u keramické dlažby nevyskytují (prasklina, oštípané okraje, výrazná barevná odlišnost, odlišné žilkování mramoru proti vzorku). Patri k tomu i jiná mechanická a chemická odolnost. Napřiklad vápenec je velmi měkký a ma parametry, které naprosto neodolný nejsou vůči slabým kyselinám. Proto je před umístěním těchto prvků je nutno předem pečlivě promyslet, aby nebyly instalovány v extrémně namáhané zóně.